Książki, książki dla kobiet

Duża dawka optymizmu w małym formacie

Zbiory opowiadań do niedawna nie stanowiły literatury w Polsce często kupowanej. Jednocześnie od paru lat zaobserwować można tendencję wzrostową, jeśli chodzi o sprzedaż opowiadań rodzimych autorów, jak i tych zagranicznych. Krótkie formy literackie przykuwają błyskotliwością, celnymi obserwacjami, ale i samym formatem, który pozwala na czytanie w trakcie podróży czy przemieszczania się do pracy. „Ludzie potrafią latać to polski zbiór opowiadań, na który składa się dziesięć krótkich opowieści. Jakie historie w nim znajdziemy?

Prostota i szczerość przekazu

Tym, co z miejsca może urzec w Ludzie potrafią latać to podejście do zagadnienia. A książka skupia się na naszym życiu, na wzlotach i upadkach oraz podnoszeniu się z nich. Jednocześnie historie w niej przedstawione opisują sytuacje w niezwykle lekki, swobodny i prosty sposób. Dziesięć historii, a każda z nich skupia się na innym aspekcie codzienności. Często są to opowieści szalone, przesycone abstrakcją, ale często i zwyczajne, z pozoru szare. Jednocześnie wszystkie mają podobny wydźwięk końcowy – ilekroć upadamy, zawsze możemy się z tego podnieść, a bez popełniania błędów nie uczylibyśmy się życia. Ludzie potrafią latać to książka przepleciona ogromną dawką optymizmu. Idealna na samotny wieczór czy początek jesieni. Możemy do niej sięgać w momentach gorszego samopoczucia, niepewności czy smutku, bowiem ilość pozytywnego nastawienia, jakie się w niej znajduje, da nam chęć do zmagań z rzeczywistością. 

Każda porażka jest szansą na sukces

Ludzie potrafią latać są zdecydowanie lekturą zabawną, mającą na celu rozśmieszyć czytelnika, ale i przez ten śmiech wywołać w nim określone refleksje. Każde opowiadanie skupia się na innych emocjach, na innych aspektach (na przykład zdrady, nieszczęśliwej miłości, życiowego pecha. Plusem tego zbioru opowiadań jest liczba przedstawionych w nim historii. Z pewnością jedne z nich trafią do nas bardziej, inne mniej, taka już uroda opowiadań. Napisana prostym językiem, nie wymagająca od odbiorcy większego skupienia, częstokroć wywołująca uśmiech na twarzy czytelnika. 

 

Ludzie potrafią latać to:

– dziesięć krótkich i zróżnicowanych opowiadań

– tematyka obyczajowa skupiająca się na pozytywnym przekazie i zmaganiach z codzienną rzeczywistością

– nie tylko dla zwolenników krótkich form literackich, ale i dla tych poszukujących bardziej optymistycznych treści czy szybkiego zastrzyku z dobrym humorem

– istna mieszanka stylów, zagadnień, rozwiązań fabularnych i bohaterów

– proste, zwięzłe historie bez zbędnego przeciągania czy rozwlekania wątków (mniej więcej po 30 stron na jedno opowiadanie)